انشا ادبی درباره درخت

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما


جهت سفارش تبلیغات با شماره در تماس باشید (ماهانه تنها....... تومان با بازدهی عالی)

ثبت تبلیغات لینکی در سایت تنها با ...... تومان در ماه

لینک کانال سکسی تلگرام +18 جهت ورود و جوین شدن کلیک کنین

درخت یكی از زیباترین مظاهر خلقت و جلوه ای از تجلیات آفریدگار عالم است.

درخت نماد آبادانی و شاخص سبزی و خرمی و مظهر زندگی و باعث تلطیف هوا و موجب آسایش و رفاه مردم و صفا و پاكی طبیعت می باشد.

در دین مقدس اسلام، بنابر آیات و روایات و سیره معصومین(ع) می توانیم به نقش و اهمیت این نعمت و موهبت عظیم پروردگار عالم پی ببریم. 

بر اساس آیات قرآن، یكی از مواهب و نعمت های خداوند در آخرت و یكی از ویژگی های بهشت كه در آیات كریمه و روایات شریفه بارها به آن اشاره شده است، درخت می باشد:« در بهشت باغ هایی وجود دارد كه از زیر درختانش نهرها جاریست».

در میان این درختان بهشتی، درختان میوه نیز وجود دارد، میوه هایی كه به تعبیر قرآن « و فاكهه مما یتخیرون » است.

بسیاری از پیامبران و امامان معصوم (ع) ما كشاورز و باغدار بودند و خود با دست خود به کاشت و برداشت درختان اقدام می كردند و به این وسیله در عمران و آبادانی زمینی كه خداوند به آن امر فرموده، اهتمام می ورزیدند، مثلاً حضرت علی(ع) چندین نخلستان را با دست مبارك خود احداث كرد و یا امام محمد باقر (ع) در کاشت درختان و كشت و زراعت حتی در گرمای تابستان، كوتاهی نمی فرمود.

پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) نیز علاوه بر دامداری و تجارت، به کشت درختان و زراعت اقدام می فرمود و در حفظ درختان، حتی در جنگ با دشمنان و اشغال سرزمین آنها، به سربازان اسلام تاكید می فرمود.

در اهمیت درخت و درختكاری همین بس كه در روایتی معتبر از یكی معصومین (ع) منقول است كه: «حتی اگر دیدید قیامت بر پا شد و شما مشغول كاشتن درختی بودید، ازاین عمل نیك خود دست برندارید». و این نشانگر تاكید و توصیه اولیای اسلام به حفظ و حراست از درختان و اهمیت درختكاری است. گرچه متاسفانه با پیشرفت تكنولوژی، تخریب جنگل ها و نابودی درختان رو به افزایش است، اما جای خوشبختی است كه بشر امروز به این عمل زشت خود اقرار دارد و سازمان هایی را برای حفظ و حراست و گسترش پارك ها و ازدیاد درختان به وجود آورده است.

در کشور ما  نیز در حفظ و حراست درختان و جنگل ها كوشش های چشمگیری انجام گرفته، از جمله هر ساله 15 تا 22 اسفند ماه به عنوان هفته درخت و درختكاری اعلام شده و مردم و دولت به انجام این امر مهم مبادرت می ورزند.

فواید درخت و درختکاری:

برای پی بردن به اهمیت درخت و درختکاری و نقش آنها در حفظ طبیعت و زندگی انسان ، تعدادی از فواید آن را برای شما بیان می کنیم:

1- طبیعت بدون درخت، ناموزون و زشت می گردد. وجود جنگل و درخت در صحنه طبیعت و زندگی انسان، باعث زیبایی، شادی، سبزی، آسایش، رفاه، صفا، پاكی و طراوت می شود.

2- درختان نبض زمین هستند و مایه حیات انسان و حیوان و حتی بعضی از گیاهان، زیرا درختان با جذب گازهای سمی از جمله دی اکسید کربن و تولید اكسیژن كه یكی از اساسی ترین نیازهای حیات انسان و حیوان است، باعث دوام حیات انسان و سلامت چرخه طبیعت می شوند. كمبود درختان و تخریب و نابودی جنگل ها به ویژه در این عصر دود و زندگی ماشینی، موجب انقراض نسل انسان و حیوان خواهد شد.

3- برگ و شاخه های درختان بخش مهمی از تغذیه حیوان و گاه انسان را فراهم می سازند و در تولید گوشت مصرفی انسان ( با تغذیه دام ها از گیاهان) نقش اولیه را دارند.

 

4- میوه بسیاری از درختان مورد استفاده انسان و حیوان است، به طوری كه می تواند در تغذیه انسان و تأمین ویتامین های مورد نیاز او تأثیر به سزایی داشته باشد. در فواید گیاه و گیاه خواری در دستورات پزشکی و حتی دینی توصیه های زیادی شده است.

5- چوب درختان در صنایع چوب بُری و تأمین بخش مهمی از وسایل مورد نیاز زندگی انسان نقش اساسی دارند.

6- درختان می توانند در جلوگیری از فرسایش خاك کشاورزی و مفید زمین در هنگام سیل نقش مهمی داشته باشند.

7- درختان در تغییر و تبدیل آب و هوا و اعتدال آن نقش به سزایی دارند. تشكیل جنگل و توسعه آن، نه تنها تاثیر اساسی در روند آب و هوا دارد، بلكه در حشر و نشر پرندگان، چرندگان و دیگر حیوانات اهلی و وحشی و نهایتا تعادل در چرخه طبیعت نقش ارزنده ای دارد.

8- سایه و ریشه ی درختان، در حفظ و رشد گیاهانی كه نمی توانند ریشه ی خود را برای جذب آب به اعماق زمین بفرستند و یا طاقت تحمل تابش مستقیم نور خورشید را به ویژه در فصل گرما و تابستان ندارند و یا نمی توانند در مقابل باد و باران های تند مقاومت نمایند، تأثیر به سزایی دارند.

9- در فصل پاییز كشاورزان، باغداران و گل و گیاه كاران از كود ساخته شده از انبوه برگ درختان استفاده لازم را می نمایند.

در پاییز، انبوه برگ ریخته شده از درختان می تواند «ابركود» متراكمی بسازد كه هوموس یا سیاخاك (گیاخاك) نامیده می شود. این ماده خاصیت «گلوئیدی» دارد و نگهداری آب توسط خاك را افزایش می دهد. هوموس، مواد معدنی خاک را نیز جذب می کند و از هرز رفتن آنها جلوگیری می نماید. لذا هوموس را با خاك مخلوط می كنند تا مواد مغذی ضروری برای رشد گیاه را تأمین نماید.

10- بسیاری از درختان از قدیم الایام، در صنعت داروسازی و عطاری و حتی به دست آوردن نوعی چسب مورد استفاده قرار می گیرند، مثلا بهترین ماده ضدعفونی كننده از برگ درخت سدر و سنجد، بهترین رنگ مو از درخت حنا، بهترین مواد خوشبوكننده از چوب درخت عرعر و بهترین نوع عطر برای رفع خستگی در كارگاه هایی كه می خواهند ظرفیت تولیدی شان را بالا ببرند، از درخت سرو به دست می آید.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

انشا - انشا درخت

www.xigool.ir/tag/انشا-درخت
انشا ادبی درباره درخت. «انشا درباره درخت». محمد حسین مرتضی پور. www.xigool.ir. درخت یكی از زیباترین مظاهر خلقت و جلوه ای از تجلیات آفریدگار عالم است. درخت نماد ...

انشا - انشا درباره درخت

www.xigool.ir/tag/انشا-درباره-درخت
انشا - انشا درباره درخت - انشا طنز,انشا ادبی,انشا علمی,انشا تخیلی.
«انشا درباره درخت». امیرحسین روان نخجوانی. www.atielm.ir. درخت یكی از زیباترین مظاهر خلقت و جلوه ای از تجلیات آفریدگار عالم است. درخت نماد آبادانی و شاخص سبزی ...

انشا در باره درخت - رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز

kamkendex11.rozblog.com/post/257/انشا-در-باره-درخت.html
۱۳ آذر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - 3. انشا در مورد درخت تنها - انشا درخت به زبان ادبی http://magifa.com/detail/2316234/article/14 انشا ادبی در مورد درخت جدید . انشا در باره درخت به ادبی .

متن ادبي در مورد درخت - رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز

shirshah007.rozblog.com/post/347/متن-ادبي-در-مورد-درخت.html
۲۴ آبان ۱۳۹۵ ه‍.ش. - جملات و متن های زیبا در مورد خداوند - تحقیق ادبی درمورد درخت ... http://morix.ir/search/?q=متن+ادبی+درباره+درخت+پا+در+هوا متن ادبی درباره درخت پا در ...

انشا در مورد زندگی یک درخت - کمپ شادی

www.campshadi.ir/انشا-در-مورد-زندگی-یک-درخت.html
۱۳ آذر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - انشا - انشا درباره درخت - انشا طنز,انشا ادبی,انشا علمی,انشا تخیلی. ... انشا درباره ی درخت|توصیف درخت|انشا از زبان یک درخت|شعری .

انشا درباره ی درخت|توصیف درخت|انشا از زبان یک درخت|شعری ...

ensha20.blogsky.com/.../انشا-درباره-ی-درخت-توصیف-درخت-انشا-از-زبان-یک-درخت-...
۱۸ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - انشا - انشا درخت - انشا طنز,انشا ادبی,انشا علمی,انشا تخیلی. ... «انشا .... برچسب‌ها: شعری درباره درخت، انشا درباره ی درخت|توصیف درخت|ان. (3 لایک).

انشا ادبی درباره درخت

www.rahekhob.ir/ch/انشا_ادبی_درباره_درخت
انشا ادبی درباره درخت. دانلود جنجال ... دانلود کبوترانه, نماهنگی درباره دلاوری مدافعان حرم در حلب · دانلود ناگفته های ستاره اسکندری درباره زهرا امیر ابراهیمی · دانلود خداداد ...

انشا ادبی در مورد درخت - خبر روز

khabareruz.xyz/search/?q=انشا+ادبی+در+مورد+درخت
انشا ادبی در مورد درخت. انشا در مورد دهه فجر. انشا در مورد دهه فجر: هر ساله در طول دهه فجر مراسم و یادبودهای زیادی توسط طرفداران نظام جمهوری اسلامی ایران انجام می‌گیرد.

متن ادبی در مورد درخت

userdownload.ir/متن-ادبی-در-مورد-درخت.html

متن ادبی درباره درخت - خبر روز khabareruz.xyz/search/?q=متن+ادبی+درباره+درخت Cachedمتن ادبی درباره درخت. عکس های درخت خون اژدها که خون گریه می کند.

 

ادبی - درخت... - شقایق سلیمان نژاد - blogfa.com

daryayesargardan.blogfa.com/post-19.aspx
ادبی - درخت... - شعر و متن ادبی. ... درباره وبلاگ. شاعر شدیم و هیچ که باور ... درخت... افتاده سایه ی تبر بر شانه ی درخت. دارد به آخر میرسد افسانه ی درخت... فردا که چشمهای ...

زنگــ انشا - انشای دانش آموزان

zangensha.ir/tag/انشای-دانش-آموزان
درخت ها را انگار از بهشت آورده اند ؛بلندقامتند و استوار و با نشاط .یک امامزاده ی ... ببنشیند روی شاخه های خشکیده ی درخت ... برچسب‌ها: ادبی , دلنوشته , انشای دانش آموزان

انشا در مورد گذر رودخانه - درس کده

darskade.ir/tag/انشا-در-مورد-گذر-رودخانه/
انشا گذر رودخانه به صورت ادبی و غیر ادبی و با رعایت مقدمه ساختمان بند و طبقه بندی ... و دل تپه ها می آید و خبر سلامتی آن ها را به جنگل و درختان حاشیه ی رود می رساند.

متن ادبی در مورد پاییز بایگانی - عطر و ادکلن

mededu13.ir/label/متن-ادبی-در-مورد-پاییز
جملات زیبا درباره پاییز. به پرندگان بگو. شاخه هایت را فراموش نکنند. پاییز. آخرین حرفِ درخت نیست. متن های عاشقانه پاییز, جمله درباره پاییز. متن ادبی در مورد ...
انشاء ادبی درباره توصیف یک درخت زیبا در جنگل. … دریاچه کادو در مرز دو ایالت تگزاس و لوییزیانا میزبان بزرگترین جنگل درخت ….. کانال تلکرامی اموزش خانه داری.
«انشا درباره درخت». امیرحسین روان نخجوانی. www.atielm.ir. درخت یكی از زیباترین مظاهر خلقت و جلوه ای از تجلیات آفریدگار عالم است. درخت نماد آبادانی و شاخص سبزی ...
قلب سبز زمین. درخت یکی از زیبا ترین مظاهر خلقت و جلوه ای از تجلیلات آفریدگار عالم است ، که از دانه ای متولد می شود . دانه ای که زیر خروار ها خاک جوانه می زند و خود را از ...
۳ دی ۱۳۹۵ ه‍.ش. - انشاانشا ادبی درباره زمستان – انشا طنز,انشا ادبی,انشا علمی,انشا تخیلی. .... درفصل زمستان،رودخانه هایخ می بندند،درختان به خواب می روند وطبیعت ...
انشا ادبی درباره ی فصل زمستان – سایت درسی انشاء در مورد فصل… … برفی انشا زمستان .... انشا درباره ی فصل پاییز و برگ درختان – جدید نیوز. jadidenews.ir › خبر.

۱ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - متن های زیبای پاییزی پاییز تنها فصلیه که از همون اولین روزش خودشو نشون می ده! کاش همه انسانها مثل ... مثل درخت باشید که در تهاجم پاییز هرچه بدهد

 

نارستون - متن ادبی

www.narestoon.blogfa.com/category/6/متن-ادبی
نارستون - متن ادبی - وبلاگ مركز آفرينش هاي ادبي كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان استان سمنان. ... پاییز همان فصلی است که در آن برگ درختان می ریزند و ره گذران.

متن ادبی کوتاه و زیبا در مورد درخت | جوان فا

www.javanfa.ir/tag/متن-ادبی-کوتاه-و-زیبا-در-مورد-درخت
خانه » آرشیو برچسب: متن ادبی کوتاه و زیبا در مورد درخت. بایگانی برچسب ها: متن ادبی کوتاه و زیبا در مورد درخت. متن و پیامک مخصوص روز درختکاری · متن و پیامک ...

انشا ادبی درباره درخت با ویژگی خاص در هوا - خبر روز

khabareruz.ir/search/?q=انشا+ادبی+درباره+درخت+با+ویژگی+خاص+در+هوا
انشا در مورد فصل پاییز / انشا درباره پاییز فصل پاییز را توصیف کنید پاییز فصلی است که در آن برگ های درختان به زردی می گرایند ؛ اما بعضی از برگ ها هم در راه ...

انشا یا متن ادبی در مورد درخت - خبر ایرونی

iruni.ir/search/?q=انشا+یا+متن+ادبی+در+مورد+درخت
۲۴ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - 19 هنرمند آثار نقاشی‌خط خود را در یک نمایشگاه گروهی با عنوان «درخت» به‌نمایش می‌گذارند. به گزارش ایسنا، در این نمایشگاه 34 اثر نقاشی‌خط از 19 ...

انشا در باره درخت به ادبی - خبر ایرونی

iruni.ir/search/?q=انشا+در+باره+درخت+به+ادبی
۲۴ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - ايسنا/ شماره 63 ماهنامه «انشا و نويسندگي» (ماهنامه آموزشي، پژوهشي، خبري، اطلاع‌رساني و تحليلي) منتشر شد. در اين شماره در بخش «نوشتن» مطالبي با ...

جملات زیبا درباره پاییز - بیتوته

www.beytoote.com/fun/visual/beautiful-sentences1-fall.html
جملات زیبا در مورد پاییز متن ادبی در مورد پاییز جملات زیبا درباره پاییز,اس ام اس ... درختان پرشکوفه بادام را دیگر فراموش کن اهمیتی ندارد در این روزگار آن چه را که نمی ...
انشا زمستان انشا ادبی و عادی با موضوع فصل زمستان انشا در مورد زمستان فصل زمستان ... 8 انشا درباره فصل زمستان براتون انتخاب کردم که بخونید و ازشون ایده بگیرید و ... توپ خورشيد در زير لحاف ابر ها گم شده بوران مي آيد و برف ها پر می كشند درختان ...

انشا در مورد زندگی یک درخت

www.tel-sell.ir/انشا-در-مورد-زندگی-یک-درخت.html
۱۳ آذر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - www.xigool.ir/tag/انشا-درباره-درخت. انشا - انشا درباره درخت - انشا طنز,انشا ادبی,انشا علمی,انشا تخیلی. ... درخت نقش بسیار مهم و حیاتی را در زندگی ...

انشا درمورد آفتاب به صورت نوشته عادی ادبی - دهکده دانلود

villagedownload.ir/post/135/انشا-درمورد-آفتاب-به-صورت-نوشته-عادی-ادبی.html
انشا - انشا ادبی - انشا طنز,انشا ادبی,انشا علمی,انشا تخیلی. ... انشا ادبی درباره درخت .... تفریح نزدیک میشود ، من هم اِنگار مثل خورشید پرتو نورانیم را به روی صورت ...

انشا ادبی درباره درخت - وبلاگ های برتر

atielm-bfa.refblogs.ir/page-166399.html
۱۴ خرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - «انشا درباره درخت» امیرحسین روان نخجوانی www.atielm.ir درخت یكی از زیباترین مظاهر خلقت و جلوه.
------------------------------

,انشا درخت پا در هوا,انشا درختی پا در هوا,انشا درخت وارونه,انشا درخت برعکس,انشا درخت تنها,انشا درختان,انشا درخت تشنه,انشا درخت دانش,انشا درختكاري,انشای درختکاری,انشا روز درختکاری,انشا درباره درختکاری,موضوع انشا درختکاری,انشا فواید درختکاری,انشا در مورد درختکاری,انشا درباره روز درختکاری,انشا درباره ی درختکاری,انشا درباره درختان,انشا در مورد درختان,انشای درختان,انشا برگ درختان سبز,انشا درباره ی درختان,انشا از زبان درختان,انشا درباره برگ درختان,انشا جویبار و درخت تشنه,انشا گفتگوی جویبار و درخت تشنه


زموب|تحقیق,انشا,استیج,نمونه سوالات,نوبت اول,سوالات درسی,وضعیت هواشناسی,

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید: fdmusicir@